Rozhovory

Publikováno 12 února, 2014 | Autor: Riess Jiří

3

Rozhovor: Barenz Fresh

Další jméno, které jsme pro vás na Freshspace.cz vyzpovídali je Barenz Fresh. Jedna ze dvou grime stálic se rozpovídala o české scéně, o Plastic Riderz, co cení, co zase ne a hlavně o svém čerstvém počinu WHITE JOKE EP.

Jak jsou na tom vlastně Plastic Riderz?

Čau, momentálně jsou na tom PLASTIC RIDERZ (BARENZ a PIREZ) nejlíp. Řešíme samý pozitivní věci. Live shows k mýmu WHITE JOKE EP, prodej WHITE JOKE EP a jsme pod A51, což nám umožňuje posunout naši tvorbu zase o kus vejš! Takže pomalu shánějte horolezeckou výbavu… hahahaaa

Je o tobě známo, že jsi grime lover. Jak vidíš v průběhu let českou grime scénu?

(Hahahaaa) žádná česká grime scéna není, je pouze Archetyp51.

Když proběhne v Praze koncert nějakého UK grime jména, tak je nabitý. Publikum by tu bylo, ale českých jmen je pomálu, čím myslíš, že to je?

Češi jsou hrozný burani. Čím dál víc se stydím za to, že jsem odsaď. Ti wannabe grime MCs jsou buďto hluchí a hloupí a tu svou mrdku zveřejní, anebo jenom hloupí a kritizují něco, co nikdo z nich nikdy nedokáže. Smutné. Samozřejmě doufám, že mě někdo vyvede z omylu. Naopak s produkcí a DJs si myslím, že je to na dobré cestě.

Posloucháš něco v ČR?

Když už, tak Smacka a Toxxxe. Ti jsou tomu, co mě baví, nejblíž.

Sleduješ v ČR vyrůstat nějakou mladou krev?

Ne! Doposud o nikom nevím.

Co říkáš na Iscream III a Smackovu poslední sólo desku a mixtape?

2051 – super, Hudba Pro Zmrdy – super, Iscream III – všechno nejlepší.

Rook’s Squad je v poslední době dost aktivní, jak se ti líbí jejich poslední tvorba?

Poslední dobou ňák nesleduji. Nevím, ale na THROWBACK mixtapu, kterej pod nima vyšel, mám věc, takže to sleduj!

A co oblíbená jména ze zahraničí?

Dirtee Stank, No Hats No Hoods, Butterz

Jedeš jenom grime? Nebo si poslechneš i něco jiného?

Hele jedu převážně Grime a UKGarage Music, ale občas se stane, že mě někdo přinutí si poslechnout i něco jiného.

Velmi často a už dlouho spolupracuješ s YDNKNW.TV. Jak jste se vlastně dostali k sobě?

V první řadě bych chtěl pozdravit Dioma…

Jinak samozřejmě kdokoliv z vás, účastníků serie parties s názvem Bullet Time v baru Central Station, může pamatovat počátky YDNKNWTV v podobě rapových záznamů. Už tehdy jsme o sobě věděli. Později přišly záznamy z Iscream Show (radio Spin) a street barrin nebo třeba záznam z našeho křestu Plastic Promo CD 2010. Tehdy se vydal Diom k nám do Otrokovic a natočil vůbec první official street video pro YDNKNWTV! Od tý doby jsme pořád v kontaktu a kdykoliv připraveni na spolupráci.

Jaký svůj track máš nejradši?

Svým způsobem mám rád všechny svý věci, ale ta vyčnívající je určitě „Barns,zmrde! (Prod. Sukowach)“ – Bassline shit z BARNS FRESH DEMO 2009. Tím to všechno začalo.

V květnu roku 2013 jsi vydal volně ke stažení The Original EP. Co tě k tomu vedlo a jaké jsou na něj ohlasy?

Bylo potřeba vyplnit tu roční mezeru a i když jsem měl tehdá celkem na píču období, vypustil jsem aspoň dvě věci, který to ňák tak měly popsat. Ohlas nebyl extra velkej, ale hook „NO AAAAA?!“ je už teď legendary a věcí Criminal jsem si získal hodně lidí, co pochybovalo o tom, jestli jsou mý bars real nebo ne. Já jsem spokojenej!

The Original EP je už minulostí, ale současnost je White Joke EP. Co nám k němu řekneš?

WHITE JOKE (bílej humor – horší než ten černej) EP opět popisuje nějaký mý období. Sral jsem na refrény a podobný píčoviny. Spoustu metafor napoprvé pochopí málokdo. Ale kdo ví, pochopí a určitě se ve spoustě bars najde ať už v dobrým či špatným. FUCK OFF HATERS!

Na který track si mají dát fans největší pozor?

Na ten první, druhej, třetí, čtvrtej, pátej a taky na ten šestej!

barenz tracklist

Jak jsi vybíral produkce?

Beat na intro jsem náhodně objevil při jedný bezesný noci u fely v PC a okamžitě sem věděl, co s ním – je to vykrádačka od ňákýho no name arabskýho producenta. CassiusCake mě už dřív zasypal hromadou svejch věcí, takže stačilo vybrat ten nejvhodnější a vznikla věc NIKDE, NIKDO. Po dlouhý době si na mě vzpomněl jeden z mejch nejoblíbenějších czechproducers Wbwoy a poslal mi jedinej riddim, z kterýho jsem se okamžitě posral a začal do něj psát. Díky němu vznikl WHITE JOKE! Riddim na ZA CASH DÁM CLASH jsem měl v PC taky už delší dobu, původně do něj měla bejt věc na YDNKNW CD vol. 1, ale Radoš s tím měl nějakej technickej problém, což bylo nakonec vlastně dobře. SEM RÁD REMIX od Dirty boye byla pro mě jasná volba. Došlo mi asi 30 remixů, ale DNB věc bylo to, co jsem ještě neměl a vždy chtěl. No a na konec Flash G a KONEC SHOW. Moc si cením toho, že mám na EP producenta z UK a ještě k tomu takovýho!

Kdo dělal cover a co nám má sdělit?

Cover dělal DJ KOMOX (The:Bills) a má nám sdělit, že se jedná o GRIME!

barenz cover

Jak a kde si ho fans můžou pořídit?

V první řadě musím říct, že nosičů je omezenej počet, takže kdo ho má nebo bude mít, je vlastně dítě štěstěny! Pořídit lze osobně ode mě za 150 CZK nebo mě kontaktovat na soušl síti a objednat si minimálně 5ks, který pošlu poštou na dobírku za 700 + poštovné.

A budeme si ho moct poslechnout na živo při show?

To je si myslím zbytečná otázka. Hahahahaaaa. ANO budete!

Prozradíš nám, co si na nás Plastic Riderz chystají v nejbližší době?

Bohužel ne. Plány jsou, ale naučil jsem se raději nic neslibovat.

Jako jednomu z mála českých interpretů ti věřím, že máš texty odžité a že jsou autentické. Jak je to s trackem Criminal? Zlobil jsi a musel na chvíli opustit hood?

Věc CRIMINAL je 100pro real. Jo byl jsem v base, ale nic velkýho. 3 měsíce jak mi bylo řečeno se dá vydržet i pod vodou hahahahaaa. Nedá se svítit, porušená podmínka, el passo, čorka. vyváz jsem z toho nejlíp, jak jsem moh. Sice jsem tím o dost věcí přišel, ale mám v píči. Podle mě to tak prostě mělo bejt. Teď jsem opatrnější…. peace

Barenz Fresh: Facebook

Plastic Riderz: Facebook / TwitterTagy: ,Autor

Freshspace3 reakce na Rozhovor: Barenz Fresh

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑
  • Beloch
  • Partneři
  • post