Rozhovory

Publikováno 3 května, 2015 | Autor: Iam Forgot

0

Rozhovor: Viktor Sheen

Jeden z nejnadanějších lidí na scéně, rapper Viktor Sheen, nám poskytl rozhovor, ve kterém promluvil o připravované desce Projekt Asia, na níž pracuje spolu s Renne Dangem, ale i o své sólo dráze.

Čau Sheene, co nám říct hned na začátek něco málo o sobě? Kolik ti je, kde pracuješ, kde momentálně žiješ atd.?

Zdravím Tě). Je mi 21, pracuju v Kladně, bydlim v Kladně). Do toho dělám rap a produkci několik let.

Rovnou přejdeme k žhavému tématu, kterým bezesporu album Projekt Asia, na kterém pracuješ spolu s Renne Dangem, je. Co nám o desce můžeš prozradit?

Můžu prozradit, že jsme ve finální fázi a celý koncept i s playlistem je tak nějak hotov. Celý album je pro mě přelomový, co se týče zvuku a celkových témat a přístupu k hudbě. Renne mě překvapil slokama a nápadama, s kterejma přišel, myslím si, že ho lidi takhle ještě neznaj. Deska je téměř hotová, akorát pracujeme na klipu k Instantní Čubky 2 a s ním vypustíme i celý projekt a asi i nějaký merch.

A nemůžeš prozradit nějaká jména hostů? Určitě můžeme očekávat lidi z Blakkwoodu, ale co nějaký zvláštní host?

Blakkwood tam bude v podobě produkce od mladýho Leryka, ten tam má asi nejvíc věcí, pak samozřejmě Ceha a asi dvě věci má Myles, kterej mě hrozně baví poslední dobou. Jinak na slokách tam máme Amca, Almu, Ld.ho a ještě mladej Mooza bude nahrávat do jedný šílenosti. Jinak řešíme ještě asi dvě zpěvačky, doufám, že to vyjde)). Moc hostů tam není, chceme se prezentovat hlavně sebou. Featy jsme rozdali jen lidem, kteří se do určitého konceptu podle nás hodí, jinak netlačíme žádný velký jména, chcem jen dělat dobrou muziku.

Zmínil jsi, že album vyjde s klipem Instantní čubky 2, kdy to přibližně bude? A co Schyzo, ten se neobjeví? Toho jsi nejmenoval.

Jasně, že Schyzo bude)). Jsem přepracovanej, snad jsem nezapomněl ještě na někoho. Schyzo zas hrozně vraždí na sloce na čubkách. Klip by měl jít ven do měsíce, já osobně doufám, že dřív a že všechno pojede, jak má. Řešíme akorát prostory, track je hotovej už dlouho a je to celkem peklo).

O merchu jsi mluvil výše, ale co Projekt Asia tour pouze s Rennem, neplánuje se něco?

Přemejšlíme o tom, ale na to není teď moc čas, nějaké koncerty jen s Rennem s Asií určitě do budoucna dáme, ale nemůžu tvrdit, že celou tour, máme do toho Blakktour, tak se to nějak bude prolínat. Každopádně čím víc koncertů, tím líp, baví mě hrozně dávat naše shows)), odcházíme mrtví, aspoň my s Rennem vždycky). A na to, že fungujeme chvilku, lidi reagujou skvěle. To je taky strašně super.

Také jste v rámci Blakktour pozvaní na letošní Votvírák, jak se těšíš tam?

Hrozně)), mě ty koncerty baví jezdit, máme tam asi hodinu jako Blakkwood, mám takovej dojem, uděláme hroznej bordel. Jsem zvědavej, budu tam hrát úplně poprvé.

Teď už odběhneme od Projektu Asia a vrhneme se dál. Co tvoje sólo dráha?

Za tu dobu, co děláme Asii, mám dost singlů a hotový mixtape, tak uvidíme)). Každopádně chci po Asii spíš dělat singly než další desku).

Z mixtapu si na svůj SoundCloud nahrál několik krátkých věcí, které byly celkem úspěšné, pak ses mi ale zmínil, že z tapu sešlo, jak to tedy s mixtapem je?

Určitě z něj ještě něco vydám, jde o to, že mě některý tracky přestaly bavit, ale většinu asi hodim buď na SC nebo svůj Youtube a průběžne pošlu ven).

A co DSTFRS? Minulý rok v dubnu jste s Cehou vydali první videoklip z desky Obscuro a od té doby nic, pořád to platí?

Asi spíš ne, není moc čas na další projekt a s Cehou jsme se rozhodli, že to ukončíme. Jsme teď někde jinde, než jsme byli dřív hudebně a spíš se chceme soustředit na věci, co jsou rozdělaný okolo Blakkwoodu, kterých určitě není za poslední dobu málo).

To celkem navazuje na moji další otázku, která míří ke změně jména z Charlese Sheena na Viktora. Charles Sheen a DSTFRS jsou minulostí?

Přesně tak), navíc mám rád, když mi lidi řikaj pravym jménem, což je Viktor. Charles zůstal v DSTFRS, který už vlastně skončilo).

Inspirací k tvorbě ti je bezesporu život, který se okolo tebe odehrává, ale bereš inspiraci i jinde, třeba v knihách, filmech nebo něčem jiném?

Hele v knihách a filmech ne. Spíš je to to, co se děje okolo, jak říkáš, a hlavně, co se děje mně v určitých životních situacích. Když pozoruju okolí, tak nějak mi dojde, o čem chci psát. Nejlíp se píše po party, když jsem nevyspalej ráno, a jedu třeba do práce ještě k tomu)). Mám hrozně moc nápadů, jak koukám na věci v trochu jiným, né úplně pohodlným stavu. Ženy jsou pro mě veliká inspirace třeba taky, proto se často objevují v mých textech, mezilidský vztahy jsou jedno z hlavních témat, co v životě řeším, proto mi nějaká taková situace přijde hned do hlavy, když hraje dobrá hudba a chci něco psát.

A co třeba politické dění u nás nebo momentálně asi nejaktuálnější téma ve světě – ISIS, sleduješ to, dotýká se tě to nějak, nebo to jde mimo tebe?

Nedotýká se mě to nijak asi, občas to sleduju, když na to narazim někde na netu, jinak se o politiku moc nezajímám.

Teď otázka, která jistě některé čtenáře velmi potěší, co bychom teď našli v tvém přehrávači, koho si nejvíce jedeš?

Teď jsem dodělal novej playlist a mám v něm novýho Yelawolfa, jedu hodně Toryho Laneze. Drake mě baví asi nejvíc, poslední mixtape, co dal, je skvělej. Weeknda občas jedu, teď někdo leaknul novinku z koncertu s názvem Mood Music a to mě hrozně baví, na to se těšim. Jinak Kanye mě taky baví dost). Nestihnu asi vyjmenovat úplně vše)).

A k finále otázka z úplně jiného soudku, vím, že jsi velký fanoušek Game of Thrones, co říkáš na to, že unikly první čtyři epizody? Dodržuješ rozvrh, nebo si to dal vše najednou?

Já tě možná zklamu, ale na to, jak jsem se na tu řadu klepal, tak jsem ještě neměl čas se k tomu vůbec dokopat)))). Nechci to rozkoukávat po půlhodině, tak čekám, až budu mít chvíli klid a všechno to klasicky zhltám najednou. Tak zatim unikám spoilerům a co nejdřív, až budu mít volno, to sjedu, ten seriál je skvělej, tak doufám, že to co nejdřív dám, ale nejdřív hudba a práce.

Nyní otázky od jednoho z tvých fans. Co tě vedlo k tomu, aby jsi s tímhle vším začal? Jaký si myslíš, že je tvůj nejlepší/nejhorší track? Kdy a v kolika letech si s tím doopravdy začal, aniž by to bylo někde na netu?

Bavila mě od mala muzika, mám to asi v krvi, neměl jsem úplně happy dětství, když jsem vyrůstal, tak jsem začal čmárat nějaký nápady po papírech do rytmu hudby, začal jsem asi, protože jsem neměl nic jinýho, stačila ti k tomu tužka a papír, tak jsem se vypisoval. To mi bylo tak 11-12 let, pak jsem nahrával do nějakých vystřižených smyček svoje první věci přes skype mike. Do toho jsem se od začátku snažil dělat produkci. Nemám to tak, že mám nejlepší a nejhorší track. Je to tak, že ty starší věci mě tolik nebaví, protože teď už bych to udělal jinak, všechno, na čem pracuju momentálně, mě baví nejvíc, ale za pár měsíců mě to taky třeba omrzí a najdu na tom nějaký chyby, jde asi o celkovej posun.

Nebaví mě ty názory typu „nemůžu se posouvat dál, protože nemám studio a peníze na mikrofon a vybavení, proto to nemá cenu“. K tomu, aby ses posunul, ti stačí kus papíru a pero, já taky nikdy neměl peníze a nezačal jsem v profi studiu, taky ještě nejsem tam, kde chci bejt a dlouho ještě nebudu, ale to neznamená, že řeknu hele seru na to, to nemá cenu… musíš pracovat s tím, co máš, ostatní si myslím, že příjde, když to myslíš vážně.

Na závěr můžeš něco vzkázat fanouškům, kteří očekávají desku Projekt Asia. A já bych ti chtěl poděkovat za poskytnutý čas k rozhovoru.

Děkuju všem moc za support, sledujte projekt rejža, sledujte mě, občas můžete i Renneho, je to hrozně v pohodě týpek, má rád lidi)). Já díky tobě za rozhovor. Stay Sheen.

sheenaTagy: ,Autor

FreshspaceNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑
  • Beloch
  • Partneři
  • post