CZ/SK

Publikováno 2 června, 2015 | Autor: Flood

0

Album S rapem proti kriminalitě je online

Originální CD, které vychází s podporou programu „Mládež v akci“ v rámci realizace projektu „Cesta k městu II“, je nyní online k poslechu.

Na CD se objevuje 14 tracků, které popisuji příběhy ze života, dění kolem nás v našem regionu a také nabádá k tomu, jak se postavit ke kriminalitě. Každý track na desce prošel svou vlastní cestou při tvorbě, ať už jde o hudbu či text. Celé album nakonec sestavil dohromady karvinský producent a raper Pavel Baar.

Distribuce uvedeného CD nebude nijak zpoplatněna a je zdarma pro všechny posluchače se zájmem poslechnout si názory mladých talentovaných lidi, kterým není lhostejný osud zejména mládeže. Na albu se podíleli také další rapeři – RUman, Mikec a Lukrecius Chang.

Singl S rapem proti kriminalitě (autor – Pavel Baar) vypráví příběh o přepadení na ulici (Elpaso), který končí velkou bitvou na ulici a tzv. loupežným přepadením. RUman rapuje o záškoláctví – o školácích, kteří ignorují školu a vzdělání vůbec. Raději vytvářejí falešné omluvenky, odmítají psát domácí úkoly a i jinak bojkotují školu. Další raper na úskalí porušování Obecně závazných vyhlášek a nařízení mladistvými, především pak popíjením alkoholu (ke všemu na veřejnosti) – následně pak přichází logické potrestání ze stany Městské policie, odvoz domů a zlobu ze strany rodičů. Mikec upozorňuje na nejzávažnější problém mládeže – drogy, jejich zneužívání a velmi špatných následcích tohoto jednání. Mottem jeho skladby je: „Spadneš do toho a návrat zpět do reality není lehký, kámoši tě tahají a ty se necháš zblbnout“. Apeluje na všechny mladé lidi – „Dávej si pozor na to co děláš!!!“ Lukrecius Chang má pak na „svědomí“ především chytlavý refrén: „S rapem proti kriminalitě máš ten pocit, že poučuji tě, ale můj cíl je – chránit tě a s prevencí rád seznámím tě“, což je zároveň ústřední a hlavní myšlenka celého CD potažmo stejnojmenné akce.

Poslech: S rapem proti kriminalitě

Cover: S rapem proti kriminalitě

CD Cover 2015Tagy: , , , ,Autor

FreshspaceNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑
  • Beloch
  • Partneři
  • post