Rozhovory

Publikováno 22 dubna, 2014 | Autor: Iam Forgot

0

Rozhovor: Zkrat Kratochvíl

Dalším vyzpovídaným je Zkrat Kratochvíl, který poví něco o Divokém Západu, čerstvě vydané desce MMXIII, ale i o tom, co se chystá do budoucna!

Zdravim man, tak hned ze začátku, jak by ses představil těm, co tě neznají?

Jsem Zkrat Kratochvíl aka ZET KÁ ER Á TÉ, bejvalej člen plzeňských spolků Divokej Západ, 2.Jakost a PNZKJS.

Nakousl jsi Divokej Západ, hodně lidí by určitě zajímalo, jak to tehdy bylo. Album proletělo Českou republikou, aniž byste to tušili. Čekal někdo takový úspěch? V Rytmu THC je dnes již hymna.

Předem bych chtěl říct, že Divokej Západ byl název tý kompilace, toho CD, který jsme s klukama dali dohromady. Psal se začátek roku 2002. Vypálilo se pár CDs striktně pro naše felly z party atd.. To, že se to rozšíří po zemi jak mor, nikdo nečekal. Později, když nás začli zvát na koncerty, jsme začli vystupovat pod názvem Divokej Západ. Bylo nás 8 a tak bylo nutný tomu dát nějakej ucelenej název, aniž by se spellovalo všech osm jmen, takže …

Jasně, a co následovalo? Asi bylo jasné, že to nepotrvá navždy. Jak dlouho jste takhle v osmi vystupovali?

Správně, osm lidí osm životů, vydželo nám to spolu rok a nějaký drobný, už je to dávno. Byli jsme mladý a nasraný. To k tomu patří :)

Pravda, je to minulost. Ale co teď? Právě jsi vydal MMXIII, které sklidilo mezi fans pozitivní reakci. Jsi s výsledkem spokojený?

Jde o domácí počin, žádný studia nebo tak něco, je to celý sesmolený doma na koleni a jsem na MMXIII pyšnej, dal jsem do toho srdce a duši.

Za mě skvělý výsledek, jen bych měl jednu výtku, hodně hostů a málo Zkrata. Byl to záměr?

Vždycky jsem byl týmovej hráč. Nejsem přívrženec striktně sólových alb, ať už jde o jakýkoliv žánr, příjdou mi pak moc monotónní. To jsem nechtěl, proto ten kolorit…

Dobře, ale doufám, že se někdy v budoucnu dočkáme alba, které se bude soustředit více na tebe. Můžeš prozradit, co máš v plánu do budoucna?

Když Bůh dá. V současnosti makám na hostovačkách pro lidi, který jsem kvůli dokončování MMXIII alba zanedbával, zatím jsem hroznej tajnůstkář, ale tak např. JCKPT už naší společnou věc trochu naleaknul, ale víc neprozradím.
S klukama z 323 určitě udělame spol kompilaci nějakou, ale zatim konkrétnější být nemůžu.

Věc K Nebi, celkově s YZO EMPIRE máš hodně hostovaček. O společných projektech v budoucnu nemůže být pochyb. Předevčírem proběhl YZO koncert, kde jsi účinkoval i ty. Jaké to bylo?

V první řadě musím poděkovat Logicovi, že mě pozval zahrát na jejich akci v Praze. Užil jsem si to moc, atmosféra byla skvělá, bod varu.

Chystá se nějaký další koncert, kterého se zúčastníš?

16. května budeme společně s YZO hrát v mém rodném městě Plzni, jinak do budoucna nic v plánu. Ale jinak jsem neustále ve střehu, kdyby náhodou někdo něco :)

Jasně, tímhle dáváme vědět všem promotérům, že Zkrat je k mání.

:)

Teď zpět k rapu. Zmiňoval jsi 323, tuším, že nikde nebyl oficiální popis. Můžeš se toho teď ujmout, o co se jedná a kdo všechno pod 323 Records spadá?

S názvem 323 prišel Puškyn Nikodem – poštovní směrovací číslo čtvrti, ve který vyrůstal. Jde o spolek lidí, co se věnujou rapu tady u nás, krom nás starců mladý kluci z ČŠP/Čistá Špína, která se skládá ze jmen Pier, Kozy a Terrence Trill, dál Ell Skandal, Patteres, Myles Weaver. Jinak Myles weaver a Terrence trill – super producentský duo – Východ/západ.

Není to tak dávno, co Puškyn oznámil, že z 323 odchází, co za tím bylo?

Tak to nevím, musel by ses zeptat jeho, co ho k tomu vedlo. Já nevím, jeho svobodný rozhodnutí :)

A co PNZKJS? O Jakubovi jsem teď nějakou dobu neslyšel.

S klukama se moc od léta minulého roku nevídam, ale co vím, Jakub pilně studuje vysokou a Puškyn připravuje svý první sólo album ILLP. Časem bych ale určitě chtěl dohromady jako PNZKJS něco zkusit, ale je to ve hvězdách. Ale jsme stále v kontaktu, to pouto je nepřetrhnutelný.

Jak jste se vůbec dali dohromady?

Jednou jsme felili u Puškyna na bytě, psal se myslim rok 2011 – a můj kamarád dorazil na návštěvu právě s Jakubem, slovo dalo slovo, Jakuba bavila moje a Puškynovo tvorba a tak se nabídl, že by natočil videoklip na nějakej z treků, který v tý době byly v plánu – Jakub je multitalentovanej člověk, takže fušoval i do beats. V tu dobu s sebou přitáh beat, do kterýho jsme pak nahráli trek T1000 a natočil nám k tomu videoklip. Je třeba zmínit, že nešlo o jeho první video, už v tý době dělal pár videí pro lokální repery.

Na závěr teď odbočím, koho z CZ/SK scény bychom mohli slyšet z tvého přehrávače? A naopak, koho by sis tam nikdy nedal?

Řeknu ti to takhle, za tu dobu, co jsem zabřed do repu, se mraky věcí změnilo, lidi co jsem cenil, už necenim, atd.. Ale obecně – jedu českej underground. Sleduju samosebou i ty, co to prodávaj ve velkym, ale jen tak, abych byl v obraze, co se děje tam nahoře. Baví mě hafo youngstas, s některýma jsem v kontaktu přes socka síť, ale jmenovat je, abych nikoho nezapomněl, je těžký. Hafo lidí, co mě baví, mám na svym albu MMXIII.. S.O. boys.

Dobrá man, to by bylo asi vše. Já ti moc díky rozhovor a jak bývá zvykem, můžeš na závěr sdělit komukoliv cokoliv.

Věř sám v sebe. Život není lehkej, ale ty to zmákneš. Já díky Freshspace!Tagy: ,Autor

FreshspaceNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑
  • Beloch
  • Partneři
  • post