Rozhovory

Publikováno 27 února, 2014 | Autor: Will Dormer

0

Rozhovor: Tommy Haze

Připravili jsme pro vás další rozhovor, tentokrát s brňenským raperem jménem Řáhol aka Tommy Haze. Dozvíte se spoustu aktuálních věcí včetně plánů v nejbližší budoucnosti. Enjoy.

Nedávno jsi informoval, že se chystáš vydat v dubnu mixtape. O co přesně půjde a na jaké věci se můžou fans v nejbližší době těšit?

Co se týče mixtapu, tak půjde převážně o doubletime flows a rychlý věci napsaný v poměrně krátkejch časovejch intervalech. Nahrávat budu do beats od zahraničních producers, ale samozřejmě, že si vezmu i pár beatů od svejch lidí. Neplánuju na tejp žádnou svojí special produkci, i když nejradši si dělám podmazy sám. To si schovávám na desku. Na tejpu je hrozně super, že si můžeš vzít v podstatě jakejkoli beat, kterej ti sedne a bars nemusíš tak pimpit. Je to něco, co chceš, aby bylo v danou chvíli aktuální, a já to beru jako prostředek pro fans. Chci tím zkrátit čas čekání na album, na kterým bude ještě spousta práce.

V jakém stádiu je tvůj label Acid Eyes?

Acid nikdy nebyl label. Spíš taková organizace lidí, který se na to postupem času skoro všichni vysrali. Taky jsem jí zakládal se svou ex. V současný době pro mě nemá žádnej význam to nějak hrotit. Jsem s Painem a dalšíma lidma v d.o.t.s. a s boys jsem nad míru spokojenej. Po dlouhý době něco, co konečně funguje.

Pro většinu fans bude asi nejzásadnější moment tvojí kariéry nosit název Dew Town Dogz. Chystáš se někdy v budoucnu vrátit k tomuhle projektu?

DTC bylo super. Super časy a neuvěřitelnej vibe kolem nás, ale v dohledný době nemáme v plánu dělat žádnej další release. Jsme s Ethanem v kontaktu. Furt mi dává rady, co se týče music, ale každej jdeme momentálně jiným směrem. Když už někdy budeme něco tvořit, tak to musí bejt bez nátlaku a naprosto volně to vzniknout. Jakmile začneš dávat přednost křeči před uměním a děláš něco jenom proto, aby to bylo, tak je to wack. Je mi jasný, že když by nastal Dew Town Dogz comeback, tak by se na tom trhly prachy, ale o to mi vůbec nejde a pro tohle music nedělám.

Minulý rok jsi ve spolupráci s Prigl.cz stvořil věc Tohle je Brno, která měla poměrně zvučnou odezvu. Mimo jiné se našlo i spoustu haterů s rasistickým podtextem. Jaký na to máš názor a chystáš s Prigl.cz někdy zase spolupracovat?

Tuhle otázku mi lidi pokládaj poměrně často. Už ani nevím, co na to odpovídat. V ČR je to hrozně komoušský a lidi nikdy nepříjmou menšiny. Je to naše vyjebaná mentalita. Jsme všichni hrozně rasisticky založený, aniž bychom si to uvědomovali. Vidíme to celej život a necháváme se ovlivnit jinejma názorama. Když se nato kouknu zpětně, tak mě ten boom okolo videa a celkový reakce nijak zvlášť nepřekvapujou. Jinak s priglem budu spolupracovat určitě. Chystáme další video.

Scénou proběhl menší beef mezi tebou a Smackem. Můžeš k tomu něco říct?

Párkrát to na mě zkoušel, a proto jsme se pohádali. Nedokázal si připustit, že nejsem homosexuál. Ale prej prcá lidi z jeho labelu, tak se mu splnil sen. To jsem rád.

Nedávno jsi vyjádřil podporu Tyleru Durdenovi z GMG. Jaký máš názor na jejich lifestyle a plánuješ s nimi v budoucnu featuring?

Jo, je dobrej. Má potenciál jak prase. Spousta lidí nadává na nový věci, ale mě na tom baví ta syrovost a to, jak je real. Na jejich lifestyle nemám názor žádnej. Prostě to chápu. Nepříjde mi na tom nic kool, ani nic hroznýho. Jsou to oni a jsou svý, v tomhle se nemá cenu patlat. S Tylerem něco nahrajeme na desku.

Sleduješ českou scénu? A co si o ní myslíš?

Nesleduju, abych pravdu řek. Vobčas se ke mně dostane něco, nebo mi někdo napíše, abych si to poslech, ale vycházej takový hromady věcí, že to třeba nestihnu poslechnout, i když to může bejt dobrý. Jinak z nový generace mcs mě baví nejvíc d.o.t.s, troublemakers, Durden , Raiwen a moje holka. Ze starší určitě James Cole, Ektor, 518.

Koho momentálně ceníš ze zahraničí?

DDark, Asap Rocky, Gucci Mane, Dizzie, Eminem, Kanye West, je toho spousta. Nejvíc mě baví nový Eminemovo album. Nikdo nemá lepší flows prostě. Jsem z něj už od prvního dne, co vyšlo, uchcanej jak pissbitch.

Vyzdvihl bys nějakou mladou krev, na kterou si v budoucnu máme dát pozor?

Nechci vyzdvihovat nikoho. Napsal jsem, kdo se mi líbí a koho cením, to ti musí stačit. Nemám rád vyzdvihování, ale rád bych vyzdvihnul sebe. Dávejte si pozor! (smích)

Čteš nějaké knihy?

Čtu hodně právě. Miluju beletrii, ale čtu i básně, poezii. Baví mě všechno, co je dobrý. Dneska jsem si koupil Shakespeara – Sen Noci Svatojánské, tak jsem už natěšenej jak fans na sídý.

Jaký je teď pohled Tommyho Haze na systém a společnost v tomhle státě?

Nijak to nesleduju. Mám se dobře, jsem happy a to mi stačí. Je to tu poměrně mírný oproti jinejm zemím, takže si nestěžuju. Systém jsem nikdy neřešil. Jsem svým způsobem celej život hroznej punker.))

Je známo, že máš kladný vztah k drogám. Jsou pro tebe zdrojem inspirace?

Drogy samy o sobě nejsou zdrojem inspirace, ale vnímáš na nich věci jinak. Někerý ti potlačej emoce a jiný ti je zase rozjednou. Některý tě uspí a po jinejch nespíš tři dny, takže tohle je hrozně abstraktní pojem. Samozřejmě, že jsem si na drogách užil svý a ventiloval to potom ven skrz texty, protože se potřebuju nějak projevit, ale inspirace nejsou drogy. Je to všechno kolem nás. Lidi, okolí, věci, vesmír, křoví, hovna. Cokoli, na co se koukneš, tak pro tebe může bejt zdroj inspirace, pokud víš, jak umíš naložit a jak z toho vytřískat to, co se ti v ten moment nejvíc hodí, ale fet sám o sobě fakt ne.

Co bys vzkázal na závěr svým fans?

Sledujte d.o.t.s, sledujte Hejzra, kupujte naše hadry a tejpy, sdílejte a sjíždějte nu tunes. Jsem velice rád, že nastal příliv a nová vlna fans se zase rozjíždí. Díky všem, co podporujou. Budu to dělat dál a nejlíp jak umím. THANKS!Tagy: ,AutorNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑
  • Beloch
  • Partneři
  • post