Rozhovory

Publikováno 17 června, 2014 | Autor: Flood

0

Rozhovor: L.D.

Zajímá vás, jak L.D. zpětně vidí album Ze Tmy? Chtěli byste se dozvědět detailnější info o jeho připravovaném EP? Pokud ano, určitě čtěte dále!

Čau man, jsme zrovna na křtu alba Ze Tmy, tak by mě zajímalo, jak jsi zpětně spokojený s touhle deskou?

Čau, album vyšlo před půl rokem a my za tu dobu dali pár koncertů, který byly víceméně úspěšný a já jsem z toho materiálu, co je na desce, nadšenej, protože jsme se na tom technicky vyřádili, jak to jen šlo. Takže já jsem s tim z tohohle hlediska rozhodně spokojenej a co se týče prodejů, tak to je jako vždycky běh na dlouhou trať. Z 1000 vylisovanejch kusů se prodala asi polovina. Na druhou stranu koncerty fungujou a lidi na to slyšej, takže jak jsem říkal, s materiálem jsem určitě spokojenej, ale s prodejem zase tolik ne.

Ok, teď ale k tvému připravovanému Alpha Omega EP. Jaký byl prvotní impuls k tomu začít dělat sólo EP, tak brzo po albu MAAT?

Prvotní impuls byl takovej, že jsem měl 8 letej vztah a s přítelkyní jsme se rozešli a já jsem z toho byl takovej dojebanej, takže jsem potřeboval popsat určitý situace a moje chyby a udělal jsem první track, bylo to někdy minulej rok v září nebo říjnu, pak jsem udělal ještě jednu věc a nechal jsem to celý uležet. Chvíli jsem se v tom máchal, dejme tomu 6 měsíců a pak jsem si postupem času našel novou přítelkyni, která mě postavila na nohy. Ona pak v jednu dobu odjela do Thajska na dovolenou a já se zavřel na 10 dní do studia a během těch 10 dnů jsem nahrál dalších 7 věcí na to EP.

Kolik tracků a featů tedy můžeme čekat a kdo se objeví na produkci?

Je to pořád ve fázi dokončování, ale čistě rapovejch věcí tam bude 7 nebo 8. Budou tam hosti z Blakkwood Records, takže Viktor Sheen, Renne Dang, Radikal, Fosco Alma, taky Ben Cristovao by tam měl bejt a zpěvák EZY z kapely EZYWAY. A co se týče produkcí, tak určitě Fosco Alma, CehaBeats a největší produkční část má na starosti Jeso. Dá se říct, že ten materiál navazuje svojí náladou a bpm na Ze Tmy, takže opět takový výpovědní. Mě už to vlastně ani jinak nejde, než se zaseknout na nějakým úseku svýho života, co jsem si odžil. Prostě potřebuju o tom psát, je to pro mě taková terapie.

Jedna věc z EP už je venku i s videoklipem. Plánuješ točit videoklipy i na nějaké další tracky?

Venku je teď Trend s Dangem, kterej původně nebyl dělanej za účelem, že se objeví na EP, ale vlastně jsem si ho tam sám nanominoval. Mám pilotní singl, kterej se jmenuje Nenávratný a je to právě o tom popsání mýho přístupu a vztahu s tou bejvalou přítelkyní, k tomu teď teprve děláme nějakej scénář a námět a pak se to chystáme natáčet. Potom chystám druhej singl, kde se objeví zmiňovanej EZY. Další věc budeme natáčet s Radikalem nejspíš v Bratislavě a to zas bude dělat Fieba, kterej nám občas natáčí videoklipy. A teď za mnou přišel člověk, že nakoupil techniku a rozjíždí něco svýho a potřebuje nějakej materiál do svýho portfolia, tak mi nabídnul, že mi něco udělá, ale teprve si vybírá track, na kterej to bude.

Jak to bude s prodejem? Budou se dělat fyzický nosiče nebo jen digitální distribuce na iTunes? A kdy se to chystáš vydat?

Určitě se to bude lisovat, ale spíš to bude takový limitovanější, počítám tak 500 kusů a bude to i na iTunes, vyjít by to mělo koncem června. Já to beru jako nějakej současnej materiál z toho, jak se cejtim, prostě jsem se z toho potřeboval vypsat, ale určitě jsem to nedělal nějak na sílu, že bych potřeboval zalepit nějakou prázdnou díru a něco vydat. Rozhodně to není moje sólo deska, protože tu si představuju ještě trochu jinak a ještě víc do hloubky. Určitě do toho chci pak ještě víc zatáhnout Fosca, aby mi dělal executive producenta a diskutoval to se mnou, ale začnu na ní dělat, až se na to budu cejtit.

A co je v plánu po EP? Sólo deska? Další deska MAAT nebo si dáš chvíli oddych?

Bude to podle toho, jak se budu cejtit, ale nemám žádnej plán. Teď budu dělat ty videoklipy na EP a pak máme ještě práci na nějakejch MAAT singlech tak jednou za půl nebo čtvrt roku. Nechceme to nechat okolo sebe chcípnout, ale udělali jsme pro nás fakt zásadní desku a chceme jí dát ještě nějakej prostor.

Ještě se tě zeptám mimo EP. Blakkwood teď přibral nová jména, jaká to jsou a jak k tomu došlo?

Asi to nevím úplně dopodrobna, ale je to Renne Dang, Viktor Sheen, pak tam je Sharlota, která spolupracuje s náma a zároveň se Championship, Radikal, což je vlastně taková naše slovenská spojka a DSTFRS. Danga jsem vlastně registroval už dávno, protože je taky z Východních Čech jako my, tak jsem přišel za klukama a řikal jsem jim, že ten člověk má potenciál a pak jsme se k sobě nějak víc a víc dostávali na koncertech a najednou se ocitnul u nás ve studiu a všem se tenhle jeho materiál líbí, takže jsme mu dali příležitost, to samý s Viktorem Sheenem, kterýho nám doporučil Vašek Mazanec, což je Skay. Takže je to vlastně z části na doporučení lidí, co se okolo nás motaj a z části jsme ty lidi objevili sami. Pak je to hodně o externích spolupracích, že spoustě lidem uděláme videoklip s tím, že to půjde k nám na kanál nebo že jim za určitých podmínek vydáme desku a taky se teď hodně snažíme rozšířit eshop.

Ok man, díky moc za rozhovor a pokud chceš něco zmínit, máš prostor.

Jsem rád, že jsme konečně dali do kupy Blakkwood Records a jsem vděčnej za ty lidi, co se okolo nás utvořili. Taky přeju vám, ať se daří a zdravim čtenáře Freshspace.

L.D.: Facebook / Instagram / Youtube / Blakk ShopTagy: ,Autor

FreshspaceNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑
  • Beloch
  • Partneři
  • post