Rozhovory

Publikováno 25 června, 2013 | Autor: Flood

0

Rozhovor: Fosco Alma

Freshspace ti servíruje další rozhovor, ve kterém jsme konečně vyzpovídali i druhého člena MAAT. Jestli se ti líbilo, jak se v listopadu pro Freshspace rozpovídal L.D., neváhej číst dál. Na rozhovoru Fosco Alma!

Zdravim Almu, jak se teď během jarních dní máš? Jsi zavalen prací nebo si dáváš oddych a užíváš si teplejší počasí?

Zdravim! Jsem furt busy, to je můj úděl. Nějak nedokážu sedět na prdeli a nic nedělat. Odpočinu si maximálně, když odjedu s přítelkyní k moři. Je toho hodně – čekaj mě státní bakalářský zkoušky, pořád probíhá interní reorganizace PVP Labelu, připravujem nový oblečení, doplňky, projekty, apod. a do toho s Eldým doděláváme materiál na nový album MAAT. Ale na teplejší počasí se fakt těšim, to jo! Miluju léto a nemám rád zimu! :-))

Když už jsi zmínil album, L.D. nám v listopadovém rozhovoru prozradil, že desku MAAT chcete vydat v roce 2013. Už se ví nějaké konkrétnější datum a můžeš třeba prozradit nějaké detaily? Počet tracků, hosty, producenty, atd.?

Datum už jsme prozradili a je to 12. 9. 2013. Takže to je den, na kterej se můžou všichni fans i haters těšit. Detaily zatim prozrazovat nechci, jen zmínim, že máme hotovej téměř celej materiál a v létě se budou točit videoklipy na singly. Co se týče produkce, tak tam budu mít nejvíc věcí já, protože jsem měl jasnou představu o tom, jak to má znít, ale objeví se tam i další producenti, ale o těch zase příště. Hosti na desce budou, ale teprve to dáváme do kupy, takže neznám finální podobu. Ale měl by se tam objevit Ben Cristovao, Livie Kuchařová, Henny z Criminal Collection, Sophie (naše nová zpěvačka v PVP Labelu), na živejch nástrojích se objeví spoustu hudebníků, mezi kterými budou třeba Rybičky 48.

Vraťme se ještě k vašemu poslednímu počinu. Jak jsi osobně s odstupem času spokojený s podle mě velice vydařeným 37EP a jeho přijetím u fanoušků? Změnil bys něco?

Měl jsem dost starostí se školou a přitom jsem měl napilno s prací na novým albu MAAT, takže jsem vlastně ani ještě nějak neměl čas sledovat reakce fans na 37EP. Ale jelikož téměř na všechny věci vyšly videoklipy a u těch byly ohlasy dobrý, tak to vypadá, že jsou fans spokojený. Já jsem s tím materiálem taky spokojenej, ale ten materiál byl vlastně z roku 2012 leden/únor, takže vlastně vyšel až po roce. Dnes je rok 2013 a nový věci na nový album zněj ještě líp. Textově jsou hodně hluboký a výpovědní, žádný plytký blbosti a o technice ani mluvit nebudu. Je tam velikej posun. Ale to uslyší každej sám. Nechci to zbytečně vychvalovat, ať si pak každej udělá názor sám. V červenci bude první singl s klipem, tak se lidi budou moct přesvědčit sami o tom, jakej ten novej materiál je.

Máš už představu, co bude následovat po albu? Dáš si chvíli pauzu nebo už je v plánu něco dalšího?

Po albu plánujeme velkolepej křest a nějakou tour. Po albu se uvidí, co bude, chci se spíš věnovat spolupracím s kapelama a interpretka, co mě bavěj a vlastní alba chvíli nechat bejt. Dávám do materiálu na nový album ze sebe úplně všechno, jen ryzí pravda. Nasypávám si tam popel na hlavu a snažim se nastínit svý pocity, svůj život, chyby, apod. To ale neznamená, že to bude nějaká depresivní deska, to vůbec. Jen jsem prostě psal o svym životě, to je celý.

Zmínil jsi, že se na albu jako host objeví i Ben Cristovao, který už má dva featy na 37EP. Jak vlastně vznikla tahle spolupráce?

Mám pocit, že se s Benem kdysi seznámil někde Lucas z PVP Labelu přes Nobodyholistena. Ben pak slyšel nějaký naše věci a hrozně se mu to líbilo, takže jsme se na dálku domluvili na tom že přijede k nám do studia a uděláme společnou věc, tak přijel a udělali jsme společnou věc a pořádně se poznali. Od tý doby jsme v kontaktu a vzájemně se podporujeme. Ben je skvělej zpěvák i raper, rapuje líp jak většina lidí na český scéně. On to fakt hrozně moc cejtí a já to cenim. Jsem rád, že jsem se s ním poznal, protože kromě toho, že je to šikovnej umělec, je taky skvělej člověk!

Máte už přibližně představu, kolik videoklipů, kromě prvního singlu, o kterém jsi mluvil, chcete společně s novým albem natočit?

Ke konci července by měl jít první videosingl, na konci srpna druhý videosingl. Pak 12. 9. vychází album a po albu někdy v září/říjnu vyjde třetí klip z desky. Pak bychom ještě rádi natočili další klipy k desce, protože by si tam každá věc zasloužila videoklip, ale uvidíme, jak bude čas. Jinak první singl máme vybranej a druhej ještě vybíráme, ale máme horkýho kandidáta, takže téměř ve všem už máme skoro jasno. Jen musíme vše správně načasovat, protože na desce je ještě spousta práce a času už je míň a míň. Museli jsme i zrušit pár koncertů, včetně koncertu na festivalu Hip Hop Žije 2013, abychom stihli všechny práce na desce v termínu. První koncert s novou deskou odehrajeme pravděpodobně na Kolínskym festivalu Natruc 2013, takže pokud chce někdo mít z první ruky novou show, může se tam dojet podívat.

Co merchandise k novému albu? Chystáte? Můžou se fans těšit na nějaké nové věci?

V tuhle chvíli máme poměrně dost oblečení MAAT, takže si fans maj z čeho vybírat, ale určitě připravíme i kolekci k novýmu albu. Ale prioritně se soustředíme teď na dodělání materiálu na album a připravujeme klipy.

Ok man, díky moc za rozhovor. Pokud chceš pozdravit fans, haters nebo ještě něco sdělit na závěr, máš prostor.

I já díky za rozhovor! Samozřejmě zdravim všechny fans a posílám díky za podporu! Těšte se na nový album MAAT: ZE TMY! Zdraví Fosco AlmaTagy: , ,Autor

FreshspaceNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑
  • Beloch
  • Partneři
  • post