Rozhovory

Publikováno 23 prosince, 2012 | Autor: Riess Jiří

3

Rozhovor: YZOMANDIAS x JACKPOT

Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s Yzomandiasem a Jackpotem, přímo z kuchyně klubu La Mafia, kde proběhla release party jejich společného EP „Pod vlivem“.

Tiskovou zprávu o Ep “Pod vlivem“ nalezneš ZDE a můžeš  ho kupovat na iTunes nebo objednávat v PVP Shopu

Zdravíme Hráče roku a Jackpota, hned ze začátku se zeptám, jak se právě cejtíte po vydání EP “Pod vlivem“?

Logic: Já zatím docela vystresovaně, byly to takový nervy, že je mám ještě teď, i když už je to venku, protože se to řešilo hrozně dlouho, myslím tim masterování tracků, zvuk a cover. Furt se to muselo řešit, každej den!

Kdo vám dělal mastering a zvuk?

Jackpot: Hodně lidí, dva tracky dělal Kuba ze Sype studios, vlastně se to míchalo napůl v Sype studios a na půl u Fosca? Je to tak?

Logic: Nobody to donahrál a Fosco udělal mastering, takže to nakonec prošlo pod rukama dost lidem.

Jak se vlastně tohle kolabo na EP „Pod vlivem“ sešlo? Logicu na mixtapu Czech Made Man jsi měl od Jackpota featuring, to se vám tak dobře spolupracovalo, nebo si jen navzájem ceníte tvorbu?

Logic: Jackpot mi jednoho dne napsal, jestli s nim neudělám nějakej track, tak jsem mu poslal beat, co jsem měl od Cassiuse Caka a vlastně jsme to jeden den napsali, druhej den šli nahrát s tím, že na to uděláme videoklip a nakonec jsme se rozhodli, že uděláme tohle EP.

Jackpot: Jinak ty první impulzy, to se známe od nevim jakýho roku, když byl ještě Myspace a pak jsme se potkali někde v Raduně.

Logic: Ne to bylo někde v Retru určitě.

Jackpot: Ne v Raduně jsme se potkali, to jsi byl ještě plešatej…

Logic: Co je Raduna vole?

Jacpot: Radost Fx, to jsme se potkali úplně poprvé, když byl ještě Zutroy Clique a znali jsme se z Myspacu, takže o sobě víme dlouho. Ten první impuls byl asi pravděpodobně, když jsme se dohodli na toho Czech Made Mana a pak to bylo hned.

Logic: Ten track neměl bejt na ten tape, to jsme taky nahrávali jen tak a já jsem ho potom na ten tape dal dodatečně.

Řekněte nám něco bližšího o tomhle tapu.

Jackpot: Tohle není tape, tohle je EP, všichni to zaměňujou, já vlastně taky.

Logic: Hlavní rozdíl je v tom, že mixtape nemá originální produkci, Pod vlivem je krátký a proto to je Ep a proto to stojí 150 korun. A ať nikdo nedělá, že nemá 150 korun, aby si koupil tohle CD!

Jackpot: A jinak víc o EP? Celý je to pod vlivem…, má to 7 stop, všechno produkoval Cassius Cake,  a všechno jsme si kupodivu psali sami, ne nedali jsme nikomu milion.HAHA. No a jinak tam  máme mladýho Lvcase Dopa,  kterej už je teď superstár a samozřejmě Jimmy Dickson, kterej  tam určitě nesměl chybět.

Logic: Já bych ještě rád prohlásil, že Jackpot je novej člen 420!

Jacpot: YZO!!!

Logicu, ty si vždycky říkal, že čoruješ beaty jako straka, jak jste se rozhodli, že „Pod vlivem“ bude mít originální produkci od Cassiuse Caka?

Logic: Už byl čas to posunout dál!

Jackpot: Hlavně když Cassius Cake je tak dobrej, jakej je. V jeho věku tady není nikdo, vlastně ani o 5 nebo 10 let starší, kdo by dělal věci, který by mě tak bavily. Když mi někdo posílá beaty, tak se najdou občas naky okay věci, ale většinou se mi to moc nezdá, ale když je pošle Cassius Cake, tak jdeme hned psát. Kolik mu je let? 20 nebo 22 a už je to zabiják!

Jak je pro vás důležitý být self made? A jestli to vůbec v takovým měřítku ještě jde, nebo část povinností přetahujete na někoho jinýho?

Logic: Jde to kámo, věř mi, že to jde, ale v tomhle měřítku, do kterýho jsme se teď dostali, když už nás poslouchá víc lidí, tak to nejde dělat úplně sám a jsem rád, že máme za sebou lidi, který máme. Nobodylisten nám hrozně pomohl s tím releasem, Lucas z PVP labelu taky a je to Nobodyho dítě!

Jackpot: Nicméně self made, neznamená, že nespolupracuješ s lidma. To vůbec.  Nebejt selfmade znamená, že přijde Jaro Slávik a vydá ti desku, to nejseš self made, to seš Jaro Slávik made.

Když děláte muziku a neděláte to sami, tak musíte bejt i dobrý manažeři. Kdykoli v nějakém projektu figuruje více lidí, tak to bývá problém, myslim tim, že lidi jsou dost často nespolehlivý a maj problémy dodržovat termíny. Jak je to u rapu?

Jacpot: Všechno v pořádku!

Logic: Já si vybírám jen lidi, který dokážou deadliny dodržovat. Ale to neznamená, že se to vždy povede, teď jsme dělali ten track pro Dioma na CD YouDunKnow.TV a trvalo nám to půl roku, než jsme to poslali, takže chápu, že se to někomu může občas dojebat.

Není to tak dlouho, co jste dali dohromady party 420 a YZO. Můžete nám říct, co jsou vlastně zač a jakou plněj úlohu?

Logic: 420 se rovná YZO, 420 je prostě YZO, ale napsaný jinak! Je to prostě movement. Snažíme se kolem sebe soustředit co nejvíc lidí, který maj stejnej názor na hudbu a dělat top shit!

Když jsme u těch part, na bookletu máte logo PVP, to je label, kterej vám to vydává?

Logic: Určitě, jak sem řikal o Nobodym nebo Lucasovi, oba jsou z PVP a s těma to celý děláme.

Máte venku nějaký snaback čepice a odznaky, můžou se fans těšit nějaký nový kousky?

Logic: Teď jsou v prodeji placky za 150 kč, v lednu bude nová kolekce placek, budou nový kšiltovky ve třech různých designech. A v lednu bude i speciální triko k EP Pod vlivem, ke kterýmu jsme fotili fotky ve spolupráci se značkou Diversity, fotil to Flash a bude to bomba.

Jackpot: Bude to nejlepší. Funky Fresh Tees

Když už jsme u toho oblečení, co nosíte?

Logic: Já nosim jenom pár značek, například Mishka, Orisue, Diamond supply a svý hadry.

Jacpot: Já nosim oblečení, je mi to úplně u prdele, hlavně se mi to musí líbit a nesmí to bejt spojený s nějakym debílkem.

Vrátíme se k tvýmu poslednímu mixtapu Czech Made Man, měl jsi tam featuring od Marata, jak jste se dohodli a plánujete ještě nějaké featuringy nebo s kým máte v plánu spolupracovat?

Logic: No já si byl koupit Maratovo CD a při tý příležitosti jsem mu dal to svoje, pak jsem se ho zeptal, jestli ho to baví, jestli dá feat. na další a dohodli jsme se. Jinak na YZO tapu bude pravděpodobně Marat, budou tam Plzeňáci PNZK, ty už nemůžou chybět nikde!

Měl jsi taky featuring od Marpa a Papa Finiho a oba dali snad nejlepší bars v životě, jak se ti tohle povedlo?

Logic: Papa Fini je pán a domlouvali jsme se na věc na jeho projekt, nahrál to Fini a jelikož mi předtim Marpo psal, že mě chce na svou desku a nic jsme do tý doby neudělali, tak se to nahrálo dohromady na Czech Made Mana.

Jak reaguje okolí, že nebudeš právník a co studujete? Co vás k tomu motivuje?

Logic: Já právník nebudu, ale z Jackpota právník bude. Já jsem na právníka nešel, protože jednoho už mít budem.

Jackpot:  Já studuju právo už pátym rokem, podívám se do šestýho. A motivuje mě k tomu to, že škola je zásadní věc, když si poslechneš jeden z mejch tracků na EP, tam to říkám jasně, škola je základní věc a je jedno, jestli seš hustla nebo jestli seš já nevim co, ale to je jedno, prostě když nemáš školu a neumíš psát, píšeš na Facebook v pětadvaceti letech tak, že to vypadá, že ti je 8 , jseš prostě debil a běž do školy do píči! Vzdělání je základní věc, chodim tam, abych se naučil víc a nebyl dutá píča. Neříkám, že to budu někdy dělat, ale stát se může cokoli  a já si rád připadám občas chytrej.

Logic: Já studuju pouliční ekonomickou v Ostravě kombinovaně s Mormonskou církevní, která je jediná v republice.

Jackpot: Logic to nechce řikat, aby se tam příští rok nehlásilo moc lidí.

Co od vás můžem čekat a co čekat do budoucna od celýho 420?

Logic: V únoru, nebo v lednu bude vycházet YZO tape, potom projekt s PNZK, s 323, Lvcas Dope dělá EP a hučim do Jackpota ať udělá mixtape.

Jackpot: A já ho udělám, určitě udělám sólo.  Mám v šuplíku takových věcí, který ani nevim, proč jsem nevydal a teď právě přemejšlim, že některý věci dám ven, jako lost and found a některý věci ještě přepíšu do obrazu svýho, protože jsem zažil flow upgrade a celkově jsem to vzal za jinej konec. Ty věci ze šuplíku hodim do novýho hávu a v lednu nebo v únoru můžu vypouštět ven!

Jackpote, měl jsi venku album, hit Procházím skrz, co ty jsi od té doby vlastně dělal?

Jackpot: Já jsem právě v roce 2007 vydal album Už je čas, odjel jsem tour a pak nevim, co jsem dělal, chvíli jsem na to mrdal a pak jsem začal dělat věci do šuplíku. Mám nahraný album a půl ve studiu a nikdo to neslyšel kromě mě asi dvě stě milion krát, ani na ten Youtube to nedávám, nevim proč.

Když ses zmínil o tour, kde se fans můžou dozvědět o vašich koncertech?

Logic: Učitě na Facebooku 420xYZO a 28. prosince 2012 hraju v Chocobambě v Praze, 29. prosince 2012 jsem v klubu La Mafia v Praze, 31. Prosince 2012 je YZO festival na Národní třídě ve Spálené ulici, pak budeme 1. Ledna 2013 v Brně, v klubu Mersey, kde bude celej gang i s Jackpotem, 11. ledna 2013 máme show v Teplicích. A křest Ep Pod vlivem by měl bejt 15. února 2013 v Rock Café, ale není to furt jistý.

Chtěli byste něco vzkázat nebo někoho pozdravovat?

Logic: Svojí smečku, rodinu a všechny felas.

Jackpot: Chekuj Pod vlivem EP, podpoř to! Jak řikal Logic, 150 korun máš!

A pokud chceš fresh info od týhle dvojky, nebo celýho 420 x YZO gangu, tak sleduj následující odkazy na oficiální informační kanály.

Logic:  Facebook / Fb. Fanpage / Twiter

Jackpot: Facebook / Fb. Fanpage / Twiter

420 x YZO: Fb. FanpageTagy: , , , , ,Autor

Freshspace3 reakce na Rozhovor: YZOMANDIAS x JACKPOT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑
  • Beloch
  • Partneři
  • post