Umění

Publikováno 15 června, 2017 | Autor: Riess Jiří

0

Matyáš Maláč a Serhij Ďakiv tě zvou na GTA Garbage

V nově otevřeném prostoru Holešovické šachty představí své poslední práce dva malíři nejmladší generace Matyáš Maláč a Serhij Ďakiv. Výstavu nazvanou GTA Garbage se rozhodli pojmout netradičně a oba posouvají svou malířskou tvorbu vstříc experimentu s konceptem a instalací v prostoru.

Budoucí student ateliéru malby Vladimíra Skrepla na Akademii výtvarných umění v Praze Matyáš Maláč nově představí malířský koncept, který vychází z inspirace krajinou a tradiční krajinomalbou. Své téma však výrazně posouvá a vydává se hledat své krajinářské náměty do světa videohry GTA San Andreas, kde v podobě digitálního gangstera Carla „CJ“ Johnsona brázdí hříšné ulice Los Santos s puškou AK47. Rozmlžené a rozpixelované krajiny jsou zde novým malířským námětem, který se z digitálního světa transformuje na plátno. Zbytky krajiny v sobě ponese také Maláčova prostorová instalace.

Serhij Ďakiv je studentem ateliéru malby na Vysoké škole uměleckoprůmyslové pod vedením Jiřího Černického a Marka Meduny. Přestože je jeho doménou malba, jeho nejnovější práce v sobě spojuje prvky trashe a estetiku odpadových a recyklovaných zbytkových reklamních materiálů. Slovo Garbage jeho nynější přístup definuje a zároveň se svou odpadovou vizualitou a umírněnou barevností doplňuje s pokleslou GTA estetikou Matyáše Maláče.

Facebook událostTagy: ,Autor

FreshspaceNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑
  • Beloch
  • Partneři
  • post