Tanec

Publikováno 22 října, 2013 | Autor: Flood

0

Labutí jezero Fredrika Rydmana – Swan Lake Reloaded

O baletní verzi Labutího jezera od  P. I. Čajkovského jistě slyšeli snad všichni. Jak to ale vypadá, když se taková klasika pojme moderním hip hopovým stylem? Nejen to zjistili návštěvníci festivalu Zlatá Praha, který oslavil své již 50. výročí a konal se v pražském paláci Žofín.

Moderní hip hop verze Labutího jezera s Čajkovského hudbou v kombinaci s pop music rozvíjí před publikem klasický příběh dobra a zla. V této verzi Rudovous uplatňuje moc nad mladými lidmi pomocí drog. Labutě jsou zde zobrazeny jako drogově závislé prostitutky zmítající se na hranici dobra a zla. Princ a jeho doprovod mají na vybranou z několika možných cest, přesto jsou zlákáni k riskantnímu a nebezpečnému životu.

Posluchače a vnímavého diváka tak neodbytně provází otázka, zda má tato verze nějaký nový a nečekaný konec. Ano, závěrečná scéna je nepochybně velkolepá. Rydman  umožňuje princi vystřelení z pistole proti Rothbartovi. Odette zemře v oblaku bílého peří. Ale počkat – ona to není labuť? Ne, ale bunda je SWAN’S DOWN. A prostitutky? Ty mohou konečně odložit své oblečení a jít ven jako svobodné bytosti.

Swan Lake Reloaded Trailer:Tagy: ,Autor

FreshspaceNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑
  • Beloch
  • Partneři
  • post