Tanec

Publikováno 5 prosince, 2013 | Autor: Flood

0

Juste Debout Tour 2014

Juste Debout je nejprestižnější světový street dance battle, ve kterém jsou od roku 2002 každoročně k vidění nejlepší tanečníci z Evropy, USA a Asie.

V průběhu akce se soutěží v několika kategoriích a to hip hop, house, popping, locking (battly 2×2), toprock (battle 1×1) a experimental a v porotě zasednou znalci  Marquest (hip hop), Tatsuo (house dance), Djidawi (popping) a Jimmy Soul (locking).

Již 13. ročník této soutěže odstartuje 7.12.2013 v New Yorku a během 3 měsíců navštíví 14 zemí na 3 kontinentech. Letos poprvé proběhne preselekce i v Kazachstánu, Brazílii a Rusku. Tradičně se mohou tanečníci nominovat i v Číně, Koreji, Japonsku, Švédsku, Anglii, Německu, Itálii, Holandsku, Švýcarsku a samozřejmě ve Francii.

Pro všechny, které tato událost zaujala a chtěli by ji vidět na vlastní oči, je zde možnost objednat si speciální zájezd. Kdo jednou zažil světové finále Juste Debout, ví, že se tomuto zážitku nic nevyrovná, proto si ho nenechte ujít ani vy.

A ještě něco málo o historii Juste Debout:

Juste Debout se poprvé konalo v roce 2002, tehdy ještě v pařížské tělocvičně Champ sur Marne s přibližně 330 návštěvníky. V roce 2004 se akce přestěhovala do Stade de Courbentin, to ji navštívilo přes 2400 příznivců pouličního tance. Popularita stále stoupala a poprvé v roce 2006 se tanečníci mohli na Juste Debout kvalifikovat i mimo Francii. V roce 2008 se díky nedostačující kapacitě akce potřetí stěhuje, tentokrát do obrovské Palais Omnisport de Paris Bercy, kde se Juste Debout koná dodnes. V loňském roce celosvětového finále navštívilo kolem 15 000 lidí, dalších více než 30 000 návštěvníků shlédlo preselekce v jednotlivých státech světa. V letech 2008 a 2009 se kvalifikace Juste Debout konala i v České republice. V Praze ji zorganizovala BDS Academy.

REPORT JUSTE DEBOUT 2013 – TRAILER:Tagy:Autor

FreshspaceNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑
  • Beloch
  • Partneři
  • post