Sports

Publikováno 18 června, 2014 | Autor: Flood

0

Freeline skates – pro některé novinka, pro některé životní styl

Freeline skates vznikly v roce 2003 v San Franciscu. Nejprve byly koncipovány pro sjezdy (downhill), ale posléze Ryan Farrelly zjistil, že se na nich dá docela dobře odrážet (díky odporu vyvolanému mezi zemí a kolečky) i na rovině a dokonce jet i do kopce. Když začal freeline testovat, vzbudil nečekaný zájem u svého okolí, které se zajímalo, na čem to vlastně jezdí. Po zvládnutí základní jízdy začínali lidé vymýšlet další možnosti balancu a triků. A začal v uvozovkách virál, který dále postoupil do Japonska, Číny a Evropy. Videa upnutá na youtube dále šokují a získávají na svou stranu příznivce, kteří chtějí umět minimálně základní triky. Jízda je podobná jízdě na skateboardu nebo S-boardu. Pohyb vyvolaný při jízdě spojuje několik sportů: Surfing, snowboarding, skateboarding a in-line bruslení.

Jedná se v podstatě o dvě desky, každá deska má dvě kolečka, která jsou uchycena ze stran. Desky nejsou přichyceny k botám. Na vrchní straně desek je umístěn „grip“ (brusný papír), který napomáhá lepší přilnavosti k botě a zabraňuje smýkání při pohybu nohy. Při jízdě nohy opisují tvar S. Jednou z největších výhod Freeline skates je, že jezdec s nimi může dosáhnout vysokého náklonu v oblouku, což umožňuje provádět vynikající manévry. Stačí jen otáčet tělem ze strany na stranu a udržovat rovnováhu. Jízda je velmi vzrušující, ale také zdravě návyková. Freeline skates mají unifikovanou velikost. Není tedy potřeba jiné velikosti pro malé, nebo velké jezdce. Freeliny jsou skladnější než skateboard, vejdou se v pohodě například do batohu. Freeline někdy lidé označují za dřevěná prkýnka, prkýnka na kolečkách, destičky, boty na destičkách apod.

Freeline skates v ČR

V Čechách je zatím pouze jedna skupina lidí, která se freeline skatingu věnuje a je vidět. Sport ve světe frčí naplno a každou chvilku vznikne úžasné video s novým trikem. U nás jde rozvoj tohoto sportu jen malými krůčky. Proto se tato skupina rozhodla dávat možnost lidem se s ním blíže seznamovat. Každých 14 dní v sobotu se koná v Pražské Stromovce akce pro širokou veřejnost, kde se provádí kompletní instruktáž pro bezpečné první rozjezdy. Již po 15 minutách účastníci sjíždějí kopec. Pokud vás tento sport zaujal, určitě se přidejte. Všechny akce jsou vždy umístěny na jejich Facebookovém profilu.

Freeline skates czech comunity:

Freeline skates víkendová akce Stromovka:Tagy:Autor

FreshspaceNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑
  • Beloch
  • Partneři
  • post