Ostatní

Publikováno 20 dubna, 2015 | Autor: Flood

0

Fotografie agentury Reuters pomáhají dětem

V pondělí, 13. dubna byl zahájen již 7. ročník charitativní internetové aukce nazvané Šance pro děti. V aukci bude nabídnuto více než sto velkoformátových fotografií z celého světa pořízených fotoreportéry a spolupracovníky zpravodajské agentury Reuters. Výtěžek veřejné fotoaukce bude určen vybraným kojeneckým ústavům, dětským domovům a občanskému sdružení Děti patří domů zaměřenému na podporu pěstounské a adoptivní péče. V posledním ročníku se podařilo získat 517 000 korun.

Veřejnost se aukce bude moci zúčastnit od 13. do 24. dubna 2015 na stránkách www.sanceprodeti.cz. Novinkou letošního ročníku je i možnost pomoci formou dárcovských SMS bez nutnosti aktivní účasti v aukci. Současně s online aukcí, bude na facebook stránce aukce probíhat soutěž o nejvtipnější popisku vybrané fotografie. „Naším cílem je hlavně dostat děti domů. A když se to hned nepodaří, tak alespoň pomoci v dětských domovech zlepšit podmínky tak, aby se v nich děti cítily lépe,“ uvádí Toufik Dallal, ředitel mediální divize zpravodajské agentury Reuters ve střední a východní Evropě. „Fotografie jsou autentické, žádné pózy či prvoplánovost. Budou reprezentativní ozdobou každého firemního i soukromého interiéru. Dobrou vůli pomoci dobré věci snad u potenciálních dražitelů vyvolá právě jejich opravdovost“, dodává.

Letošní výtěžek poputuje do kojeneckých ústavů a dětských center ve Dvoře Králové, Janovicích u Rýmařova a Zbraslavi a do sdružení Děti patří domů ve Svitavách.

Nutno zmínit, že finanční dary putují od dárců přímo k zmíněným organizacím. Vydražené finanční prostředky budou v plné výši využity na přímé potřeby dětí v těchto ústavech a na podporu hostitelských, pěstounských a adoptivních rodin dětí z dětských domovů.

O přízeň dražitelů se utká celkem 105 velkoformátových fotografií z celého světa v kvalitním hliníkovém rámu, rozdělených do tématických sekcí: Lidé, Zvířata, Příroda a panorama, Sport a Různé.

Pro velký úspěch bude zachována také kategorie s makrofotografií přírody nazvaná Makrosvět Milana Blšťáka, předního českého fotografa.

V roce 2007 získal tento charitativní projekt světové zpravodajské agentury Reuters výroční cenu Internet Effectiveness Award v kategorii Charita. Podrobné informace o charitativní internetové foto aukci Šance pro děti naleznete na www.sanceprodeti.cz.Tagy: ,Autor

FreshspaceNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑
  • Beloch
  • Partneři
  • post