Rozhovory

Publikováno 21 června, 2014 | Autor: Kletis

0

Rozhovor: DJ Alyaz

Už to bude rok, co jsme psali o nově vycházejících Drops 2 a nyní již netrpělivě čekáme na třetí díl této jedinečné kompilace. Tento projekt má na starosti právě Dj ALYAZ a proto jsem se ho rozhodl zeptat, jaké změny přinesou Drops 3.

Čau, tak pro začátek se můžeš představit čtenářům, kteří tě neznají.

Ahoj, jsem Dj Alyaz, djingu se věnuju jedenáctej rok a spadám pod uskupení Heldenkëllerz, Bigg Boss a Dubsteblog. V současnosti sídlím v Praze a stojím mj. za kompilacemi Drops.

Není to zas tak dlouho, co ti na BiggBossu vyšla již druhá kompilace od top producentů české i zahraniční scény v podobě double CD. Budou Drops 3 v něčem jiné než ty předešlé?

Je to tak. První 2 díly byly hlavně o zmapování naší současné scény (Drops 1 – 2011, Drops 2 – 2013). Na každém z těch CDs je slyšet různorodej sound a samozřejmě i určitý vývoj tvorby u samotných producentů, kteří poskytly svoje věci. Vše bylo až na pár vyjímek kolem 70/140bpm. U třetího dílu bude rozdíl nejen v bpm a stylech produkcí, ale taky v národnostech producentů. Tentokrát to bude o něco různorodější – mám tam skvělé věci z Německa, Nizozemí, UK, Portugalska a Srbska + samozřejmě část producentské špičky z CZ/SK. Taky je menší změna ve tvorbě coveru – předešlé 2 dělal hlavně Vladimir518, tentokrát dostal prostor Tron z Analog Brothers. Booklet uvnitř obsahuje jeho ultimátní ilustraci, kup si CD a uvidíš.

Kdo se na Drops 3 objeví a respektive na jaké jméno jsi nejvíce pyšný?

Z tuzemských jmen třeba Dryman, Chef3000, Merak, Tuco, Paul Gate, Ondryk, Side9000, Bad Mojo atd. a ze zahraničních jsem asi nejvíc pyšnej na Němce, který si říká Doshy a momentálně objíždí západ US se svojí kalifornskou tour, pak určitě Holanďan Subp Yao, kterej bude hrát na křtu v Praze příští pátek 27.6. a nebo producent Kinzy z UK, jehož věci hráli v rádiu třeba Skream & Benga nebo Dismantle. Ale určitě jsem moc rád za všechny produkce a děkuju i těm, kteří se nevešli. Celkově si myslím, že všech 18 tracků je kvalitní a různorodá práce.

Drops2 jako 2 CD sklidilo velký úspěch. Jakou formou vyjde Drops 3?

Bude se opět dělat limitovaná edice CDs a vyjde samozřejmě i digitálně, ale to až začátkem července. K Drops 3 se chystají i trička, která bude možné zakoupit třeba v den releasu – příští středa 25.6. v obchodě Musictown na Vinohradech.

Jak se říká „do třetice všeho dobrého“. Bude Drops 3 poslední nebo plánuješ do budoucna vydat další díly?

Určitě plánuju další, už teď mám přislíbená opravdu zajímavá jména ze zahraničí. Ale už to nebude tak rozsáhlé jako doposud, tzn že bude kolem 7 tracků. Drops 4 je v plánu vydat začátkem 2015.

Kdy a kde proběhne release party?

Jak jsem už psal, CD oficiálně vyjde příští středu 25.6. a bude k prodeji od 17h v Musictown shopu na Vinohradech, kde budu já a pár dalších z CD. Takže se určitě přijď podívat, kdo dělá tvoje nejoblíbenější beaty u nás))). Jinak je s tímto projektem spojeno více akcí – jedna v Brně už tuto sobotu, která je zároveň oslavou 3. výročí našeho labelu Heldenkëllerz a pozvání přijal britský producent a DJ Allmostt a Tuco, kteří také přispěli na Drops 3. Pak je v plánu pražský křest, který proběhne v pátek 27.6. v klubu Neone a zde vystoupí mj. nizozemský (zvukově spíš mimozemský) producent Subp Yao. Takže určitě přijďte poslechnout aktuální sound!

Chceš na závěr chceš něco sdělit čtenářům?

Ještě bych chtěl říct, že v neděli ve 20h bude na yt premiéra jednoho experiment klipu na track, co jsem dělal já a producent Self, budu informovat na fb. Hlavně se stavte ve středu pro CD. Podporujte svoje oblíbené interprety, choďte na akce a furt si na něco nestěžujte haha.. Díky za rozhovor.

Já tímto také děkuji za rozhovor a vy si rozhodně udělejte místo na poličce pro tento třetí díl Drops!

Cover: Drops 3 by Tron:

drops3 cover

Release party – Praha 25.6.

Drops showcase Brno 21.6.

Drops showcase Praha 27.6.

DJ ALYAZ: FB PageTagy: , ,AutorNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑
  • Beloch
  • Partneři
  • post