Graffiti

Publikováno 11 října, 2012 | Autor: Riess Jiří

0

Report: Vernisáž Městem posedlí

V pondělí 8. října proběhla vernisáž ojedinělé výstavy Městem posedlí a naše redakce tam samozřejmě nemohla chybět.

A co je na ní ojedinělé? Sice to, že v Čechách proběhly mnohé výstavy, ale toto je první reprezentativní výstava graffiti a streetartu na půdě galerie jako taková. Na Městem posedlí naleznete to nejlepší co se dá v Čechách, v Polsku, v Německu a Francii najít v tomto specifickém a velmi diskutovaném směru. Většina autorů má kořeny v graffiti a streetartu, ale jejich koníčky většina přetavila do jiných směrů umění a v poslední době bývají velmi uznávaní a různorodí umělci. Jako je například AKAY, BATES, BIOR, BRAD DOWNEY, DELTA, EPOS 257, ESCIF, HONET, HORFE, HOW’N’NOSM, M-CITY, MASKER, OBIC, PASTA ONER, POET 73, POINT, REBEL INK, SMASH 137, SPINO, SWOON, TRON, X-DOG, ZEDZ, …

Výstava trvá do 13.ledna a místo konání je Městská knihovna v Praze / Galerie hlavního města Prahy, Mariánské náměstí 98/1, Praha 1 – Staré Město, tak doporučujeme naštívit.

O této výstavě vás budeme informovat nadále a máme v plánu i rozhovory o kontroverzní otázce pomalování Nuselského mostu a mnoho dalšího. Tak si pravidelně hlídejte sekci umění.

Foto: Vernisáž Městem posedlíTagy: , ,Autor

FreshspaceNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑
  • Beloch
  • Partneři
  • post