Rozhovory LD rozhovor fresh space

Publikováno Listopad 21st, 2012 | Autor: Flood

0

L.D. z MAAT v exkluzivním rozhovoru nejen o EP 37

Vyzpovídali jsme pro vás člena kapely MAAT, který prozradil více detailů o jejich chystaném EP a řeč přišla mimo jiné i na nové album.

Zdravim man, jak se v poslední době máš a jak se připravuješ na vánoční šílenství, vzhledem k práci na EP?

Zdravim, všechno je nějak v normálu až na pár problémů s alkoholem. Vánoční šílenství se mě netýká, jsem celej rok v klidu tak nějak. Ep je z 80% hotový. Musíme dotočit jen dva klipy.

Víme, že na vašem EP bude sedm věcí, ke kterým nejdřív chcete vydat videoklipy a až potom se dostanou na placku. Můžeš našim čtenářům prozradit jména hostů, datum vydání a proč jste se rozhodli EP dělat tímto způsobem?

Na EP 37 bude 100% Ben Cristovao a členi z kapely Rybičky 48, tyhle lidi byli už u nás ve studiu a je vše nahraný, ale ještě jsme to nepustili mezi lidi. Určitě tam bude Jimmy Dickson, s kterym naše věci už voněj na youtube. Datum vydání bude nějakej leden, nebo konec prosince. Pořád jsme se nebyli schopný domluvit, takže asi tak. Máme v plánu udělat jeden remix s nějákejma CZ/SK hostama. Rozhodli jsme se to dělat timhle způsobem kvůli tomu, aby každej ten jeden trak z 37 ep dostal větší prostor díky tomu, že to pošlem ven jako videosingl. Dělat video je nejlepší promo na tvou hudbu i tvůj ksicht a my to potřebujeme a chceme.

Plánujete vydat všechny klipy nějak uceleně na DVD?

Já o tom přemejšlim no, ale ještě na to nepřišla pořádná řeč mezi náma s Almou a labelem.

Produkci všech sedmi tracků má na svědomí Fosco Alma. Bylo to tím, že má v šuplíku tolik beatů, že neví, co s nima nebo jste tam prostě jen nechtěli cizí produkci?

Ty beaty jsou někde z listopadu – února, fakt nevim přesně, jak jsou starý a my jsme si prostě řekli, že ty beaty chceme použít. V únoru nebo v březnu nám mrdlo, za týden jsme to celý napsali a bylo to jasný, co bude dál. Celá ta práce se táhne kvůli těm klipům, přičemž jsme každej ten klip měli natočenej za odpoledne a sestříhanej hned druhej den. Jiný producenty jsme ani nechtěli oslovovat, prostě jsme si vybrali tědlech pár věcí a tim to skončilo.

Chystáte teď nějaké koncerty, kde by si vás fans určitě neměli nechat ujít?

Na našem Facebooku se to lidi vždycky včas dozvědí. Nenechte si ujít žádnej.

Můžeme v nějaké blízké době čekat nové album MAAT, popřípadě nějakou sólovku?

Pár lidí z labelu do mě hučelo, ať udělám solo, ke který už jsem si vymyslel dost témat i cover, ale v posledních dnech jsem to nějak smetl ze stolu a uděláme prostě MAAT desku, o který se bavíme už půl roku, ale teprve teď ke konci roku na to přichází pořádně řeč a ty věci z mojí sólovky použijeme na MAAT. Začínáme o tom mít pořádnou představu, voláme si hodiny denně a diskutujem co a jak atd. Nechceme nic podcenit a musí to bejt naše nejlepší práce doposud. Takže jo, oficiálně potvrzuju, že až doděláme věci na EP 37, tak se začneme soustředit na desku MAAT, kterou chceme vydat v roce 2013.

Jak moc pro tebe bylo težké se na začátku prosadit na CZ/SK scéně a dostat se od prvního tracku až k současným věcem a PVP labelu?

Všechno přichází s časem a věkem a je to přirozenej vývoj. Musíš se v tom srát a topit aby ses někam posunu, nebo takle to spíš funguje na začátku. Je to hodně o pochopení tý daný věci. Něco se učíš rok a pak se to naučíš a začneš se bít do hlavy a řikat si “proč já kokot sem to nedělal timhle postupem už na minulý desce a bla bla bla“ – easy. Nejdůležitější je si udělat jasnou představu a pak něco začít dělat a tim předejdeš zbytečnostem jako přepisování tracků, předělávání beatů, znovu nahrávání tracků a nevim čeho všeho. Musíš se učit sám na sobě a zároveň respektovat zkušenější a uspěšnější lidi okolo tebe. Každopádně věci co dneska řikám za další rok pro mě budou třeba znamenat hovno a budu na věci zas koukat jinak, ale za poslední rok dozadu až po dnešek se to nějak ustáluje a až tak moc radikálně nemění.

Na našem webu se věnujeme i o módě, takže se tě určitě musím zeptat, jaký je tvůj nejoblíbenější druh oblečení a nejoblíbenější značka?

Tak vzhledem k tomu že sem se dal v posledních necelejch dvou letech dokupy, tak sem i nějak změnil šatník. Zásadní věci jsou takový, že už nenosim nějáký extra velký velikosti. Nemam nějakou vyloženě oblíbenou značku kromě bot – nike. Nosim různý druhy oblečení, od přiteplenejch italskejch navrhářů až po streetový značky. Stejně tak to chodí s cenama toho oblečení, například nějakou košili mam za 5000 a nějakou za litr třeba. Nosim, co mě baví a v čem se zrovna cejtim dobře. Takle je to i s moji hudbou.

Nedávno skončilo hlasování v anketě HVĚZDA INTERNETU 2012 ČESKÝ SLAVÍK MATTONI, kde jste byli nominováni. Jaké očekáváte 24. listopadu výsledky?

24. listopadu mam narozeniny očekávám oslavu sám sebe:)). Co se týče mattoni tak ani pořádně nevim co to je a oco jde. Sdílel sem si to na svym facebooku jen z principu že tam jsme. Kdybysme to vyhráli tak si řeknu ok a jdu dál. Necejtim se jako hvězda internetu za ty roky co na sobě poctivě makáme. Dejte nám majky a podium, tam se spíš vidim. To je věc, na který si zakládáme nejvíc – podium, studio. Ale pokud by nás to mělo nějak obohatit (zkušenostma, kontaktama), tak sem pro. Nějak věci už neřešim co příjde to příjde, tim nemyslim mattoni. Beztak to vyhraje nějakej gay co neumí ani frázovat, jen tim zasíral všechny kamarády, ať mu pošlou hlas :)

Díky za tvůj čas a odpovědi a přeju hodně dalších úspěchů, desek a fans.

Taky díky za rozhovor. Ať se vám daří.

 Tagy: , ,Autor

FreshspaceNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top ↑

post